KONST / Litografier / Färglitografi 14499040
nr 1449 9040
Laila Prytz
(f. 1907), Sverige
Signerad, numrerad 162/300. Färglitografi, bildmått: 26x23, yttermått inklusive ram: 35x33 cm
Laila Prytz, svensk målare född i Gällivare 1907.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 21 februari 2022
kl 18:54:49
500 kr
800 kr
800 kr
800 kr (Budbetjänt)
900 kr
1.100 kr